• 29 maja 2024

Istnieją różne rodzaje obudów dla urządzeń akkuwerkalnych. Sprzedawcy urządzeń oferują szeroki wybór różnych typów akumulatorów, które mogą działać z różnymi typami obudów. Który z nich jest najlepszy, a który zapewnia większą wytrzymałość i żywotność? W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób można stworzyć bogate i odpowiednie urządzenie akku dla jednego urządzenia akku. Przedstawiamy 4 różne rodzaje akumulatorów, są to akumulatory litowo-jonowe, niklowo-kadmowe, niklowo-metalowo-wodorkowe i litowe HD. Z pewnością warto, abyśmy w tym miejscu opowiedzieli kilka zdań na temat doboru odpowiednich akumulatorów do urządzeń akumulatorowych. Powiemy Ci, jak możesz wybrać najlepszy akumulator do urządzenia.

Spis treści pokaż 1 Bogate akku dla urządzenia produkcyjnego. 1.1 Akkuspannung 1.2 Akkukapazität 1.3 Gewicht 2 4 aufladbare Batterien im Vergleich 2.1 4- Der NIMH Akku - Nickel Metallhydrid Akku 2.2 3- Der NiCd Akku - Nickel Cadmium Akku 2.3 2- Der Li-Ion Akku - Lithium Ionen Akku 2.3.1 Lange Lebensdauer 2.3.2 klein und kräftig 2.3.3 kein Memory-Effekt 2.4 1- Der Li-HD Akku - Lithium HD Akku 3 Bewertung 3.1 Bewertung 3.2 Bewertung

Bogate akku dla urządzenia produkcyjnego.

Jak już zostało powiedziane, istnieją różne rodzaje akumulatorów dla urządzeń akumulatorowych, Akumulator litowo-jonowy jest z pewnością najlepszą baterią bezodpryskową, która może być stosowana w różnych urządzeniach. Istnieją 3 ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas użytkowania akumulatora.

Akkuspannung

Przy zakupie nieeksploatowanej baterii, jak np. litowo-jonowej, należy niezwłocznie przystąpić do jej regeneracji. Akumulator jest najczęściej opisany w opisie produktu. Akumulatory bez obciążenia, które są przeznaczone dla majsterkowiczów i właścicieli domów, są najczęściej dostarczane z baterią 3,6 V. W przypadku zastosowań biurowych stosuje się akumulatory o dużej mocy. W związku z tym produkowane akumulatory do tych urządzeń mają napięcie 12 lub 18 V lub nie więcej niż 18 V. Die Akkuspannung ist ein der wichtigsten Gründe, die auf Leistungsfähigkeit des Akku-Werkzeugs beeinflussen kann. Aber das ist nicht der einzige Grund. Istnieją również inne czynniki, takie jak wielkość silnika lub duża pojemność urządzenia, które sprawiają, że urządzenie jest bardziej wydajne.

Akkukapazität

Przy zakupie baterii, na przykład litowo-jonowej, bardzo ważna jest jej żywotność. Jest ona podawana w amperach (Forma Kurzowa: Ah) i informuje o tym, jak wiele energii może zgromadzić bateria w akumulatorze. Większość baterii, które są używane w urządzeniach akumulatorowych, ma amperaż pomiędzy 2-4 Ah. W zależności od mocy akumulatora można wybrać jedną baterię. Baterie o pojemności 4 Ah mogą działać dłużej.

Gewicht

Das Gewicht von aufladbaren Batterien ist auch von großer Wichtigkeit. Heutzutage versuchen es alle Werkzeughersteller, dass die von ihnen produzierten Akkus ein leichtes Gewicht und eine lange Lebensdauer ermöglichen. Ein schwerer Akku kann den Einsatz erschweren und die Anwender schneller beim Arbeiten ermüden.

4 baterie bezodpryskowe w zestawieniu

4- Der NIMH Akku - Nickel Metallhydrid Akku

Der NIMH Akku - Nickel Metallhydrid Akk

Akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy należy do najbardziej znanych akumulatorów, które są używane w różnych urządzeniach akumulatorowych. Wcześniej ten akumulator był jednym z najlepszych akumulatorów dla urządzeń akumulatorowych. Aber heute benutzt man am liebsten die Lithium Ionen Akku oder li-ion Akku für Akkuwerkzeuge. Diesen Akku bezeichnet man auch als Kurzform: NiMH. Ten rodzaj akumulatorów ma różną i zróżnicowaną wielkość. Akumulator niklowo-metalowy o odpowiedniej wielkości może zapewnić wysoką wydajność, która jest przeznaczona do różnych zastosowań.

Akumulator ten nie jest jednak tak samo wytrzymały jak inne akumulatory, na przykład litowo-jonowe. Również żywotność baterii nie jest duża i dlatego można ją szybko odzyskać.

Diese Akkus kann man 500-1000 Mal aufladen und erneut verwenden. Nieprzerwane zasilanie akumulatora prowadzi jednak do istotnego problemu, jakim jest uszkodzenie akumulatora. To pojęcie jest również określane jako "leniwe" zużycie baterii. Problem ten występuje najczęściej w przypadku akumulatorów NIMH i prowadzi do uszkodzenia baterii. Die NIMH Akkus werden wegen des immerwährenden Aufladens beschädigt und sich nicht voll aufladen lassen. Problem ten powoduje obniżenie trwałości baterii.

Z tego powodu możemy powiedzieć, że akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe są krótkie i tanie, ale człowiek może je jeszcze nie raz rozładować i uzyskać optymalną wydajność. Diese aufladbaren Batterien sind nicht langlebig und haben geringere Lebensdauer besonders im Vergleich zu Lithium Ionen Akku / li-ion Akku.

3- Der NiCd Akku - Nickel Cadmium Akku

Der NiCd Akku - Nickel Cadmium Akku

Akumulator ten był produkowany i stosowany od 2009 roku. Akumulator ten jest przeznaczony do stosowania w urządzeniach klimatyzacyjnych, takich jak np. filtry, chłodnice i filtry. Akumulator ten nie jest tak jak inne akumulatory litowo-jonowe wiarygodny i gotowy do użycia i może być stosowany tylko w innych urządzeniach, które są przeznaczone do pracy w chłodni.

Die verwendete Cadmium-Komponente in diesen Akkus ist nicht umweltfreundlich und die Herstellung und Nutzung dieser aufladbaren Batterien kann zum Umweltschäden führen.

Ponadto akumulatory nie mają dużej wydajności i nie mogą działać zbyt długo.

Przy zasilaniu z tych baterii może wystąpić problem z pamięcią. Ten problem powoduje, że po kilku minutach od wyładowania bateryjnego urządzenie nie jest gotowe do pracy i zmniejsza się jego żywotność. Diesen Kapazitäzsverlust bezeichnet man als Memory-Effekt. Bei modernen aufladbaren Akkus entsteht aber fast kein Memory-Effekt. Zum Beispiel der Lithium Ionen hat bei einen zu frühen Aufladen keinen Memory-Effekt.

Aufladen von diesem Akkutyp ist auch als dem erwähnten NIMH Akku schnell Probleme nach sich zieht. W związku z tym, że są to bardzo duże obciążenia lub zespoły, wydajność akumulatora może ulec zmianie.

Aber der NiCd Akku hat auch einige Vorteile. Akumulator ten jest bardzo wytrzymały i pewny, a przy wysokiej temperaturze może działać bez problemów. Akumulatory niklowo-kadmowe mogą być zasilane coraz częściej bez konieczności odłączania zasilania.

2- Der Li-Ion Akku - Lithium Ionen Akku

Der Li-Ion Akku - Lithium Ionen Akku

Akumulator litowo-jonowy jest nowoczesnym i wydajnym akumulatorem, który jest szybko stosowany we wszystkich urządzeniach akumulatorowych. Akumulator litowo-jonowy jest nie tylko cienki, ale również bardzo praktyczny! Zapewnia bardzo wysoką trwałość, podobnie jak inne baterie litowo-jonowe. Dieser Akku hat eine lange Lebensdauer und eine hohe Kapazität. Firma Ronix oferuje ten akumulator w ramach usługi Lieferumfang z własnych akumulatorów. Akumulator Li-Ion może być umieszczony w specjalnie przygotowanych przez Ronixa uchwytach, maszynach lub uchwytach. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety tych wytrzymałych baterii:

Duża żywotność (Lange Lebensdauer)

Akumulator litowo-jonowy zapewnia długą żywotność i dzięki temu można go używać przez długi czas bez ograniczeń czasowych. Dzięki temu Akumulator ten jest znacznie tańszy niż inne akumulatory.

mały i szczupły

Akumulator litowo-jonowy znajduje zastosowanie, gdy mamy do dyspozycji mniej miejsca. Akumulator ten jest mocny i lekki. W porównaniu z innymi akumulatorami herkulesowymi zapewnia on wysoki współczynnik mocy. Dlatego Ronix stosuje te baterie do swoich akumulatorów.

kein Memory-Effekt

W przypadku akumulatorów litowo-jonowych nie występuje efekt pamięci. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu użytkownik ma możliwość łatwego korzystania z akumulatorów, nawet jeśli nie są one jeszcze zbyt lekkie. To rozwiązanie ma na celu zapewnienie bezproblemowej współpracy pomiędzy pracownikami, bez problemów z kapitałem.

Akumulator Li-Ion lub Lithium Ionen Akku jest bez wątpienia najlepszym rodzajem akumulatora, który jest obecnie stosowany w różnych urządzeniach akumulatorowych Ronix, Bosch, Makita itp.

1- Der Li-HD Akku - Lithium HD Akku

Der Li-HD Akku - Lithium HD Akku

Kolejnym nowoczesnym i wydajnym urządzeniem jest akumulator Li-HD. Jest on, podobnie jak wcześniej opisany akumulator Li-Ion, bardzo wytrzymały. Akumulator litowy HD zapewnia dłuższą żywotność i okres użytkowania w porównaniu do innych akumulatorów herkulesowych. Ten doskonały akumulator został wyprodukowany przez firmę Metabo i ma bardzo dobre właściwości eksploatacyjne. W związku z tym nie ma żadnych problemów z utrzymaniem czystości. Wysoki poziom energii zapewnia bardzo długi okres użytkowania, co oznacza, że nie trzeba już wiecznie wymieniać akumulatora. Die Lebensdauer von diesem Akkutyp ist extrem hoch.

FAQ

1 - Czy wszystkie urządzenia akumulatorowe są wyposażone w akumulatory Li-Ion?
Nein. Może się zdarzyć, że w tych urządzeniach zastosowano akumulator NiCd. Sie sollen vor dem Einkauf eines Akkugeräts unbedingt auf den Akkutyp achten.

2- Istnieją immer der Akku im Lieferumfang von einem Akkuwerkzeug inklusive?
Nein. Es ist möglich, dass der Werkzeughersteller keine Akkus in der Lieferung anbietet.

3- Haben alle Akkutype eine gleiche Lebensdauer?
Sie sollen das beachten, dass nicht alle Akkus hohe Langlebigkeit bieten. Akumulatory Li-Ion lub Li-HD mają dłuższą żywotność niż akumulatory herkulesowe.

Fazit

▶️ W tym artykule przedstawimy 4 najlepsze akumulatory oraz ich zalety i wady. Akumulator NIMH był wcześniej bardzo popularny i był używany w różnych ładowarkach. Nie jest on jednak używany przez człowieka. Akumulator niklowo-kadmowy jest również bardzo popularny. Ma on dłuższą żywotność niż akumulator NIMH, ale jego pojemność jest bardzo słaba. Ponadto, nie jest możliwe, aby ten akumulator był połączony z pamięcią, co zmniejsza jego żywotność. Akumulatory Li-Ion / Lithium Ionen i Li-HD Akku są najlepszymi akumulatorami, które często są używane. Przeznaczone są one dla różnych urządzeń akumulatorowych i zapewniają bardzo długą żywotność i trwałość. Ronix oferuje akumulatory Li-Ion / Lithium Ionen jako źródło zasilania dla swoich akumulatorów. Dzięki tym wydajnym bateriom można uzyskać różne funkcje.

Bewertung

Bewertung

Bewertung

User Rating: 5 ( 2 głosy) Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]

Top