• 15 lipca 2024

Podjęcie decyzji, czy DIY (zrób to sam) lub zatrudnić profesjonalistę lub wykonawcę do naprawy domu, konserwacji, poprawy lub dekoracji zadania nie zawsze jest łatwe. Jednak jedna rzecz jest bardzo jasna: możesz zaoszczędzić setki lub tysiące dolarów dzięki samodzielnej konserwacji domu, naprawom i ulepszeniom.

Jeden pewny sposób save pieniądze na DIY domowych naprawach i utrzymanie jest zaopatrywać się w twój narzędziach kolekcja i mieć one przy gotowi. Ale prawda jest taka: nie trzeba mieć tak wiele narzędzi, aby przygotować się do domowych nagłych wypadków, więc nie musisz kupować każdego narzędzia, które znajdziesz w sklepie z narzędziami tylko dlatego, że czujesz, że mogą być przydatne. Zamiast tego, wydawanie budżetu na narzędzia na kilka dobrych i niezbędnych narzędzi, których będziesz używał wielokrotnie, ma więcej sensu.

Tak więc, czy jesteś ekspertem czy nowicjuszem, poniższe narzędzia są ważne dla różnych zadań majsterkowania i wykonywania prac w domu.

14-częściowy zestaw wkrętaków/ pił czterokątnych
Będziesz potrzebował śrubokrętu do prawie wszystkich napraw domowych i instalacji, ponieważ większość gadżetów w domu jest mocowana za pomocą śrub. Nawet meble, klamki, pokrywy gniazdek, drzwi szafek, drzwi i gałki szafek itp. są trzymane razem przez śruby. Tak więc, inwestowanie w dobry zestaw śrubokrętów o różnych rozmiarach nie jest złym pomysłem, ponieważ trzeba będzie je usunąć śruby do naprawy lub efekt naprawy i jazdy śruby z powrotem w.

Ponadto, trzeba będzie jab i otwory piły do przebicia lub wyciąć małe kształty w różnych materiałach, takich jak płyty gipsowo-kartonowe lub rur podczas zadania hydraulicznego. Te narzędzia tnące mogą również pracować na drewnie, dywanie, plastiku, gumie i innych cienkich, ale sztywnych materiałach. 14-częściowy zestaw Quad Saw/Driver Set łączy wkrętaki o dużej prędkości i mocy z piłami ręcznymi i otwornicami.

Zestaw narzędzi zawiera przedłużacz końcówek i siedem końcówek wkrętakowych, których można używać zamiast zwykłych wkrętaków, a także trzy brzeszczoty, których można używać do cięcia drewna, metalu, PCV i suchej zabudowy. Nawet jeśli posiadasz pilarkę tłokową i akumulatorową wiertarko-wkrętarkę, dodanie do swojego zestawu narzędzi poręcznego narzędzia ręcznego z wymiennymi głowicami do odkręcania i przykręcania śrub oraz brzeszczotami do cięcia nie jest złym pomysłem.


Narzędzie do pomiaru odległości
Narzędzie do mierzenia odległości jest jednym z najważniejszych narzędzi, które każdy zapalony majsterkowicz powinien mieć w swojej kolekcji narzędzi. Narzędzie to jest wymagane do wykonywania dokładnych pomiarów podczas obsługi budynku, lub domu naprawy i poprawy zadań. Są one wymagane do przenoszenia pomiarów dla zadań cięcia lub obliczania i szacowania wymaganych materiałów dla projektów poprawy domu, takich jak podłogi, malarstwo, glazura, instalacje sheetrock i wiele innych.

Istnieją jednak dwa główne rodzaje urządzeń do pomiaru odległości używanych w świecie DIY dzisiaj, miara laserowa i kieszeń miary taśmowej. Kieszeń miary taśmowe są bardzo przenośne i są często zamykane i chowany, który uczynił je zszywek narzędziem pomiarowym dla stolarzy i zapalonych majsterkowiczów. Z drugiej strony, środki laserowe są przenośne urządzenia, które wykorzystują wiązki laserowe (impuls światła) do wykonywania pomiarów i są często używane do dłuższych i szybszych dokładnych pomiarów odległości.

Taśma miernicza laserowa 2 w 1
Oba urządzenia do pomiaru odległości są przydatne, ale jeden może nie być idealnym substytutem dla innych dla niektórych zadań, więc może trzeba dodać zarówno do kolekcji narzędzi dla większej wydajności pracy. Pewnym sposobem na poprawę wydajności pracy jest dodanie 2-w-1 laserowego miernika taśmowego z cyfrowym ekranem LCD do swojego zestawu narzędzi. Narzędzie to łączy w sobie miarę laserową z regularną miarą kieszonkową, dzięki czemu stało się doskonałym i superszybkim narzędziem precyzyjnym do krótkich i długich pomiarów oraz innych zadań, takich jak zmiana układu mebli, wieszanie ram obrazów i instalowanie urządzeń.

Duplikator kształtów
Większość materiałów budowlanych (takich jak płyty gipsowo-kartonowe, płytki, tapety itp.), których używamy do domowych napraw i projektów ulepszania, ma kształty, wymiary i kąty proste, które ułatwiają ich instalację, przenoszenie i przechowywanie. Jednak ich proste kąty i kształty nie zawsze pasują do nieregularności naszego projektu. Nie pokrywają się one dokładnie, zwłaszcza gdy napotykamy na specyficzne elementy domu lub materiały organiczne, takie jak rury, meble, filary i kanały, więc może być konieczne manipulowanie przy cięciu lub instalacji materiałów budowlanych wokół tych obszarów.

Za pomocą powielacza kształtów, takiego jak 833 Contour Gauge, Profile Gauge, Shape Duplicator, można kopiować, mierzyć i powielać skomplikowane kształty i kontury, aby przyciąć lub dopasować materiały idealnie do innych elementów. Narzędzie wyposażone jest w rząd długich, cienkich, ruchomych zębów, które można docisnąć do elementu, aby pobrać odcisk jego powierzchni lub uzyskać formę jego kształtu i wygenerować szablony. Za pomocą takiego szablonu można precyzyjnie dopasować i przyciąć materiał budowlany.


Powielacze kształtów eliminują zgadywanie wymiarów zarówno regularnych, jak i nieregularnych kształtów. Dzięki temu idealnie nadają się do formowania płytek wokół rur lub innych nieregularnych kształtów, precyzyjnego przycinania podłóg winylowych i drewnianych, aby dopasować je do filarów lub innych obiektów, a także do naprawiania lub odtwarzania unikalnych szczegółów podczas remontów lub renowacji. 

Przesuwne łaty teowe
Narzędzia te służą zarówno do wyznaczania, jak i przenoszenia kątów i są niezbędne przy wielu rodzajach prac remontowych i budowlanych, zwłaszcza tych, które wymagają pomiarów pod kątem mniejszym niż 90⁰. Wyobraź sobie, że dodajesz listwy przypodłogowe do zadaszenia swojego patio lub konstruujesz półkę, która zmieści się w rogu pokoju, będziesz potrzebował narzędzia do wykonywania i przenoszenia dokładnych pomiarów kątów. Do tego właśnie celu przyda się narzędzie takie jak cyfrowa przesuwna łata teowa 828.

Narzędzie to pomoże wykonać i przenieść dokładne pomiary kątów, aby stworzyć kontury do precyzyjnych cięć. Narzędzie jest przydatne nie tylko do prac w drewnie, ale także do majsterkowania, takich jak układanie podłóg, płytek, suchej zabudowy i instalowanie urządzeń domowych.


Oscylacyjne narzędzie wielofunkcyjne
Oscylacyjne narzędzie wielofunkcyjne to jedno z tych elektronarzędzi dla zapalonych majsterkowiczów, o których możesz nie myśleć, że są Ci potrzebne, dopóki nie zaczniesz ich używać. Wtedy będziesz się zastanawiać, jak poradziłeś sobie bez niego. To potężne małe narzędzie jest jednym z najbardziej wszechstronnych narzędzi, ponieważ może szlifować, kroić i ciąć szeroką gamę materiałów, skrobać płytki i szlifować w ciasnych narożnikach, wśród innych zastosowań. Wszystko, czego potrzebujesz, to zainstalować odpowiednie akcesoria lub ostrze, i jesteś gotowy do pracy.

Narzędzie może wycinać obszary detali w materiałach takich jak drewno, plastik, płyty gipsowo-kartonowe i może być używane do cięcia plastikowych i metalowych rur podczas prac hydraulicznych oraz gwoździ podczas prac w drewnie. Można go również używać do cięcia na równi z powierzchnią, usuwania fug, podcinania ościeżnic drzwiowych, naprawiania okien, usuwania uszczelnień i przygotowywania powierzchni do malowania.

Podsumowanie
Istnieje wiele innych narzędzi, które możesz mieć w swoim domu, aby przygotować się na nagłe wypadki. Jednak narzędzia wymienione powyżej będą doskonałym dodatkiem do Twojej kolekcji narzędzi i nie tylko przygotują Cię na nagłe wypadki w domu, ale także sprawią, że będziesz gotowy do walki, aby podjąć regularną konserwację i naprawy w Twoim domu.

 

Top