• 28 listopada 2022

Elektrody Nobitek są stosowane do żeliwa, stali nierdzewnej i prostych stali. Mogą być również stosowane do stopów niklu, miedzi, aluminium, itp.

Treść artykułu:

  • 1 Cechy szczególne pracy z żeliwem
  • 2 Inne właściwości i zastosowania
  • 3 Wniosek

Cechy szczególne przy obróbce żeliwa

Żeliwo powinno być zazwyczaj rozgrzane przed spawaniem, ale jeśli masz do czynienia z dużymi elementami, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie je rozgrzać. Nawet jeśli się uda, mogą pojawić się inne problemy. Jednym z nich jest pękanie na zimno, które występuje, gdy część, która ma być spawana, schładza się. Kolejnym problemem jest twardy szew. Po pierwsze, jest trudny w obróbce, a po drugie, jest bardzo kruchy i może zacząć uszkadzać połączenie.

Podczas pracy z elektrodami Nobitec, będzie znacznie mniej problemów ze szwami. Będą one niezawodne i łatwe w obsłudze.

Przy użyciu niektórych elektrod, takich jak Nobitec 517, można spawać żeliwo z innymi metalami.

Inne właściwości i zastosowania elektrod

nobitec może być stosowany do usuwania metalu niskiej jakości. Elektrody są potrzebne do oczyszczania produktów z różnych zanieczyszczeń.

Do czyszczenia krawędzi metalu nie jest potrzebne dodatkowe ogrzewanie. Proces ten odbywa się bez użycia sprężonego powietrza lub tlenu.

Produkty Nobitec charakteryzują się wysokim poziomem wydajności. Czyści znacznie szybciej niż przy użyciu materiałów ściernych i narzędzi. Podczas przygotowywania części oszczędza się do 30% materiału potrzebnego do spawania.

Elektrody tej marki mogą być stosowane w naprawach. Spawanie może być wykonywane bez czyszczenia części i powierzchni. Nie jest konieczna obróbka cieplna ani wstępne podgrzewanie obrabianego przedmiotu.

Spawanie i napawanie może być wykonywane w dowolnej pozycji przestrzennej. Niektóre modele, jak nobitec 956 nf, mają specjalny dodatek dla lepszego efektu. Dzięki temu możliwe jest uformowanie węgla w grafit sferoidalny. Dzięki temu ryzyko pęknięć jest zredukowane do zera.

Spoina wykonana przy użyciu elektrod Nobitek jest łatwa w obróbce i doskonale radzi sobie z naprężeniami. Dla dodatkowego uszczelnienia i wyeliminowania mikroskopijnych porów w spoinach stosuje się pręt produkowany przez firmę Nobitec. Zapobiega to tworzeniu się mikroporów i w konsekwencji stopniowemu niszczeniu produktu. 

Dowiedz się więcej na: http://narzedzia-prof.pl

Wniosek

Podstawowe modele elektrod Nobitec są przeznaczone do twardych metali i różnych stopów. Są one wykonane w taki sposób, że spoina pozostaje solidna i dobrej jakości niezależnie od czynników zewnętrznych. Wysoka jakość i przystępna cena sprawiają, że produkt ten jest bardzo popularny wśród klientów. Elektrody Nobitec są idealne do dużych i wymagających projektów. Nobitec Cię nie zawiedzie!

 

Top