• 28 listopada 2022

Cichy. Dokładność. Możliwość zapisu.

To tylko niektóre z określeń opisujących elektryczne klucze dynamometryczne. Są one dokładniejsze niż pneumatyczne klucze dynamometryczne, z zakresem dokładności plus minus trzy procent.

A ponieważ można je podłączyć do prądu, elektryczne klucze dynamometryczne będą działać w każdym miejscu, w którym jest źródło zasilania. Posiadają możliwość rejestracji danych, co oznacza, że użytkownik może otrzymać wydruk z wyszczególnieniem każdego zadania wykonanego przez klucz.

Dzięki ciągłemu przepływowi kontrolowanego momentu obrotowego te narzędzia eliminują niszczące uderzenia i obciążenie użytkownika. Są one dostępne zarówno w wersji standardowej (ft/lbs), jak i metrycznej (Nm).

Wreszcie, elektryczne klucze dynamometryczne są bardzo ciche.

"Narzędzie pneumatyczne, gdy pracuje, słyszysz ten wielki gwizd" - powiedział Tom Macey, prezes MaxPro, we wpisie na blogu na początku tego roku. "W przypadku narzędzia elektrycznego możemy siedzieć i prowadzić normalną rozmowę".

Jeśli szukasz klucza o dużej szybkości, narzędzia pneumatyczne będą prawdopodobnie lepszym wyborem niż elektryczne. Mimo to klucze te są dokładne, lekkie, bezpieczne i wydajne. Można je znaleźć w pracy przy budowie turbin wiatrowych, w wojsku i w elektrowniach jądrowych.

W MaxPro oferujemy trzy rodzaje elektrycznych kluczy dynamometrycznych, serię z napędem kwadratowym w rozmiarach ¾ cala, 1 cal i 1 ½ cala. Wszystkie nasze zestawy kluczy dostarczane są z kablami sterującymi, skrzynką kontrolną i ramieniem reakcyjnym.

Przez ponad dwie dekady firma MaxPro pracowała, aby wyrobić sobie opinię zaufanego dostawcy narzędzi przemysłowych z kontrolą i kalibracją momentu obrotowego, takich jak klucze, które właśnie opisaliśmy, a także innych produktów do pomiaru momentu obrotowego. Oferujemy produkty dynamometryczne na sprzedaż lub do wypożyczenia.

Jesteśmy również akredytowanym laboratorium kalibracyjnym i certyfikacyjnym, które wykonuje kalibrację kluczy dynamometrycznych, przetworników momentu obrotowego, wzmacniaczy momentu obrotowego i manometrów. W ubiegłym roku uzyskaliśmy akredytację ISO 17025 dla wszystkich narzędzi dynamometrycznych.

Zapraszamy na stronę do zapoznania się z naszą biblioteką , aby dowiedzieć się więcej o narzędziach dynamometrycznych i przejrzeć inne zasoby oferowane przez MaxPro, w tym listę kontrolną dotyczącą jakości i tabelę połączeń śruby dwustronnej z nakrętką.

Top