• 28 listopada 2022

Maski te wyróżniają się unikalną technologią czujników. Wszystkie produkty dostępne są jednak w 3 wersjach: classic, professional i expert.

Treść artykułu:

 • 1 Właściwości masek tego producenta
 • 2 Przegląd masek producenta
  • 2.1 Klasyczne
  • 2.2 Profesjonalne
  • 2.3 Ekspert
 • 3 Zalety i wady masek tego producenta
 • 4 Instrukcja użytkowania
 • 5 Wniosek

Cechy charakterystyczne masek tego producenta

Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok, gdy patrzysz na maskę spawalniczą Optrel, jest jej wygląd. Przypominają one kask motocyklowy. Atrakcyjne wzornictwo i opływowy kształt sprawiają, że produkty te cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

Stopień zaciemnienia filtra może być dynamicznie zmieniany podczas pracy. Odpowiednio osiąga maksymalne wartości podczas zajarzania łuku i maleje podczas procesu spawania. Optrel posiada wiele opcji regulacji filtra światła. Umożliwia to ciągły proces spawania przy zachowaniu wysokiej jakości i komfortu.

Przegląd masek tego producenta

Przyjrzyjmy się bliżej serii masek spawalniczych Optrel.

Classic

Są to najtańsze maski, które nadają się do zwykłego spawania. Ich dużą wadą jest to, że nie mogą pracować w bardzo niskich temperaturach, a zatem nie mogą być stosowane wszędzie.

Profesjonalne

Ta seria jest przeznaczona dla bardziej profesjonalnych pracowników i posiada zaawansowane funkcje. Maski te mają ozdobne płytki boczne. Można je również wyposażyć w kaski budowlane.

Maski spawalnicze Optrel z filtrami kameleonowymi, mogą być stosowane zarówno w przydomowym warsztacie jak i na budowie. Nadają się do pracy w pomieszczeniach i na zewnątrz o każdej porze roku.

Ekspert

Seria ta została zaprojektowana specjalnie z myślą o profesjonalnych spawaczach. Ich cechą charakterystyczną jest duża liczba ustawień manualnych, precyzyjne odwzorowanie kolorów i przejrzystość obrazu.

W maskach spawalniczych Optrel, serii "Expert", stosowane są wyłącznie materiały high-tech. Dopracowują one absolutnie wszystkie szczegóły, pozwalając użytkownikom na dokonywanie najdrobniejszych korekt.

Oczywiście najwyższa jakość wymaga dużych nakładów finansowych, ale za te produkty warto zapłacić, bo zapewniają nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo i trwałość.

Zalety i wady masek tego producenta

Do zalet masek tej marki należą:

 • wysoki komfort;
 • duża liczba ustawień;
 • wysoka jakość wykonania.

Oczywistą wadą tych produktów jest cena. Wszystkie serie Optrel nie należą do tanich, ale jest to cena za technologię i wygodę.

Instrukcja użytkowania

Pierwszą rzeczą, z jaką przyjdzie się zmierzyć przy zakupie takiej maski, jest duża liczba regulowanych parametrów. Możesz regulować wszystko, od opaski po wygląd.

Należy uważać na ustawienia filtra. Należy znaleźć kompromis pomiędzy poziomem zaciemnienia a przejrzystością okna widokowego. Musisz widzieć, co robisz i chronić oczy przed błyskami i "króliczkami" tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Wniosek

Maski spawalnicze Optrel to wysoka cena i wysoka jakość. W większości przypadków produkty te będą odpowiadały wysokiej klasy profesjonalistom, którzy dostają dobre pieniądze za swoją pracę i mogą sobie pozwolić na używanie drogich i wyjątkowo wysokiej jakości narzędzi.

Top