• 4 lipca 2022
Stali czytelnicy tego bloga wiedzą, że poświęciliśmy wiele czasu na omówienie zalet różnych narzędzi produkowanych przez RAD Torque Systems.

Dzisiaj będziemy kontynuować ten trend, przyglądając się jednemu z najnowszych produktów RAD, zestawowi narzędzi 15DX-NX.

Lekki i ergonomiczny, ten pneumatyczny klucz dynamometryczny łączy w jednym zestawie kilka ramion reakcyjnych dostosowanych do konkretnych zastosowań oraz przedłużenie końcówki.

"Zestaw NX-GX został zaprojektowany z myślą o elastyczności" - czytamy na stronie internetowej firmy RAD. "Zestaw NX-GX, wyposażony w 3 różne ramiona reakcyjne i przedłużenie końcówki do trudno dostępnych miejsc, jest narzędziem uniwersalnym, które może być używane w różnych zastosowaniach.

Podobnie jak wszystkie pistolety dynamometryczne RAD, ten pneumatyczny klucz dynamometryczny został zaprojektowany tak, aby zapewnić największy stosunek mocy do masy spośród wszystkich pneumatycznych narzędzi dynamometrycznych dostępnych na rynku, co pozwala użytkownikom zaoszczędzić czas przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji i konserwacji.

Każde narzędzie RAD jest indywidualnie kalibrowane i identyfikowalne z normami NIST, aby zapewnić integralność połączenia. Zestaw NX-GX charakteryzuje się dokładnością +/- 5 procent i powtarzalnością 2 procent, przy odpowiednim zasilaniu powietrzem.

Pneumatyczny klucz dynamometryczny NX-GX pracuje w hałasie zaledwie 85 dB i emituje 88 razy mniej wibracji niż klucze udarowe.

Jest to kolejny powód, dla którego klucze dynamometryczne RAD są jednymi z najbezpieczniejszych dostępnych elektronarzędzi. Wyjątkowe, niskoprofilowe ramię reakcyjne RAD przejmuje prawie całe obciążenie operacyjne od użytkownika, zmniejszając w ten sposób obrażenia oraz koszty operacyjne.

Maxpro z dumą oferuje RAD 15DX-NX, jak również kilka innych pneumatycznych narzędzi dynamometrycznych, narzędzi do nakrętek kół i narzędzi wysokoobrotowych tej firmy.

A kiedy przychodzi czas, aby upewnić się, że narzędzia dostarczają właściwy moment obrotowy, Maxpro może pomóc również w tym zakresie.

Jesteśmy akredytowanym laboratorium kalibracyjnym i certyfikacyjnym, kalibrującym klucze dynamometryczne, przetworniki momentu obrotowego, wzmacniacze momentu obrotowego i manometry. W 2015 r. uzyskaliśmy akredytację ISO 17025 dla wszystkich naszych narzędzi dynamometrycznych od A2LA, najważniejszej krajowej agencji akredytacyjnej.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o produktach RAD, a także o naszej ofercie narzędzi, kalibracji i napraw.

Top