• 28 maja 2023

1,000,000. Tyle właśnie połączeń śrubowych będzie potrzebnych do ukończenia budowy tunelu bazowego Gotthard, który ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Z trasą o długości 35 mil i 94 milami różnych tuneli i przejść pod Alpami Szwajcarskimi, jest to zarówno najdłuższy, jak i najgłębszy tunel komunikacyjny na świecie.

Stali czytelnicy tego bloga wiedzą, że narzędzia dynamometryczne odgrywają istotną rolę w wielu ważnych dziedzinach, od sektora naftowego i gazowego, przez firmy wytwarzające energię, po przemysł wydobywczy.

Do tej listy należy dodać pojazdy szynowe i związaną z nimi infrastrukturę, które wymagają precyzyjnych narzędzi dynamometrycznych, aby mieć pewność, że śruby są mocowane bezpiecznie i skutecznie.

Wśród narzędzi dynamometrycznych stosowanych w przemyśle znajdują się m.in:

  • Hydrauliczne klucze dynamometryczne - ich zastosowanie obejmuje wymianę korków paliwa w sposób bezpieczny, szybki i dokładny, a także usuwanie dysz paliwowych Snydera w sposób wydajny i bezpieczny.

  • Pneumatyczne klucze dynamometryczne - ich zastosowanie obejmuje dokręcanie "nakrętek kraba", czyli śrub głowicy stosowanych w silnikach Diesla firmy Electro-Motive.

  • Elektryczne wzmacniacze momentu obrotowego - narzędzia te okazały się bardzo przydatne do mocowania wiązarów kolejowych w sposób umożliwiający szybkie i ekonomiczne uzyskanie precyzyjnego momentu obrotowego.

Hydrauliczne klucze dynamometryczne są przydatne w sytuacjach, w których inne narzędzia nie pasują. Są małe i uniwersalne, mają nośność do 100 000 ft/lbs i są bardzo precyzyjnymi narzędziami o zakresie dokładności plus minus trzy procent.

Klucze pneumatyczne są nieco mniej precyzyjne - z zakresem dokładności plus minus pięć procent - ale sprawdzają się w sytuacjach wymagających trwałego narzędzia oraz w miejscach pracy, gdzie mogą występować łatwopalne ciecze lub gazy.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak te narzędzia mogą Ci pomóc, skontaktuj się z Maxpro.

Poświęciliśmy ponad dwie dekady na zbudowanie reputacji zaufanego dostawcy hydraulicznych kluczy dynamometrycznych i innych narzędzi dynamometrycznych.

Nasze laboratorium kalibracji i certyfikacji posiada akredytację ISO 17025 A2LA, co oznacza, że możesz nam zaufać w kwestii sprawdzania dokładności kluczy dynamometrycznych, przetworników momentu obrotowego, multiplikatorów momentu obrotowego i manometrów. Odwiedź naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc w realizacji kolejnego projektu z zakresu śrubunków przemysłowych.

Top