• 29 maja 2024

Dlaczego potrzebujesz wiertarki?

Cześć, nazywam się Taylor Miller i mam swój własny sklep z narzędziami w Manchesterze. 90% ludzi nie wie, czy potrzebuje wiertarki czy wiertarko-wkrętarki. Piszę ten artykuł, aby poinformować Cię o wiertarkach i różnicach między nimi a wiertarkami udarowymi. Mam nadzieję, że uznasz go za przydatny.

Tak jak inne narzędzia w Twojej skrzynce narzędziowej, tak i wiertarka będzie potrzebna. Młotowiertarki i wiertarki udarowe wykonują te same czynności, ale w różnych sytuacjach. Można zapytać: Co to jest wiertarka? Jaka jest różnica między wiertarką udarową a wiertarko-wkrętarką? Czy trzeba kupować wiertarkę, jeśli ma się już wiertarkę udarową?
Wiertarko-wkrętarka to jedno z narzędzi, które można wykorzystać w prawie każdej czynności związanej z majsterkowaniem. Należy jednak wiedzieć, jak prawidłowo z nimi pracować.


ronixWiertarki

zapewniają niższy moment obrotowy niż wiertarki udarowe, ale nie należy ich mylić z młotowiertarkami, które zapewniają uderzenia. Wybierając wkrętarkę udarową lub wiertarkę, nie zapomnij zwrócić uwagi na to, czy narzędzie jest wyposażone w silnik szczotkowy czy bezszczotkowy. Silnik szczotkowy jest mniej wydajny niż bezszczotkowy. Silniki bezszczotkowe pracują bez tarcia, dzięki czemu dostarczają więcej mocy.
Silnik działa z większą precyzją, można kontrolować moc, podczas pracy wytwarza się mniej ciepła i powoduje dłuższą żywotność baterii. Dodatkowo, narzędzia bezszczotkowe wymagają mniej konserwacji. Ze względu na tarcie w narzędziu szczotkowym, niektóre części narzędzia mogą wymagać wymiany. Dobrze jest wspomnieć, że narzędzia z silnikami bezszczotkowymi są droższe niż te z silnikami szczotkowymi. Jeśli jesteś profesjonalistą i musisz używać narzędzia codziennie i do ciężkich zastosowań, lepiej jest kupić narzędzie z silnikiem bezszczotkowym. Jeśli nie jesteś profesjonalnym użytkownikiem i potrzebujesz tego narzędzia do majsterkowania, zakup narzędzia z silnikiem szczotkowym może być dla Ciebie praktyczny i pomocny.


Wiertarko-wkrętarki to elektronarzędzia, mogą być przewodowe lub zasilane z akumulatora. Pozbawiając je przewodu, stają się bardziej poręczne, kompaktowe i lekkie. Wiertarki przewodowe mają większą moc. Jeśli nie masz dodatkowej baterii, Twój projekt może zostać przerwany. Niektóre z wiertarek mają tylko jeden poziom prędkości i jeden przełącznik, ale w innych modelach można ustawić prędkość i moment obrotowy dla dwóch trybów: wiercenia i wkręcania. Niska prędkość dla trybu wiercenia i wysoka prędkość dla trybu wkręcania. Głowica wiertarki posiada bezkluczowy lub kluczowy uchwyt do mocowania bitów. Uchwyty z kluczem mogą zostać zgubione, dlatego też uchwyty bezkluczowe są bardziej popularne. Dzięki uchwytowi bezkluczykowemu można szybciej wymieniać wiertła. Wiertła można wymieniać w razie potrzeby. Różne wiertła o różnych rozmiarach są dostępne dla różnych projektów, takich jak wiercenie w drewnie, cegle, betonie itp. Większość wiertarek ma ustawienie sprzęgła do regulacji momentu obrotowego, to może pomóc kontrolować wiertło od uszkodzenia materiałów.

Odwiedź tę stronę: firma elektronarzędzi


Przeczytaj Jak wybrać właściwą wiertarkę do właściwego zastosowania? Aby kupić najlepszą wiertarkę.

Przez lata używaliśmy wiertarek do wkręcania śrub. Obecnie, dzięki wkrętarkom udarowym, które są bardzo podobne do wiertarek, wbijanie i wkręcanie śruby jest łatwiejsze i szybsze.
Ale co to oznacza? Czy to znaczy, że nie można wiercić wiertarką udarową?
Oczywiście, że można! Jeśli musisz wiercić w twardym metalu, stali lub twardym drewnie, możesz potrzebować wkrętarki udarowej. Wiertarko-wkrętarki są bardziej kompaktowe, poręczne i lekkie niż wiertarki udarowe. Wiertarki udarowe mają tylko jeden bieg, ale niektóre nowoczesne modele mają więcej niż jeden bieg.
Wiertarko-wkrętarki są uniwersalne, mogą wykonywać wiele zadań. Ponieważ wiertarki mogą współpracować z szeroką gamą wierteł, są idealne do wiercenia otworów, wbijania małych elementów złącznych itp. Mają też dodatkową zaletę, a jest nią ich przystępna cena.
Również wiertarki udarowe mają wiele zalet. Dzięki ich obrotowemu działaniu, mogą one zmniejszyć zapotrzebowanie na ręce i nadgarstki. Pomaga to wydłużyć czas, w którym można wygodnie pracować z tym narzędziem. Chociaż nie są one tak wszechstronne jak wiertarki, mogą wykonywać wiele tych samych funkcji, co wiertarki. Wiertarki udarowe nie mają sprzęgła i z tego powodu nie mogą chronić przed odbiciem narzędzia.
Korpus młotowiertarki jest taki sam jak wiertarki, ale są one skonstruowane do wykonywania czynności związanych z uderzaniem. Moc młotowiertarki jest dostarczana bezpośrednio do wiertła. Podobnie jak wiertarki, te elektronarzędzia są przeznaczone do wiercenia twardych materiałów. Nie są one używane do wiercenia produkcyjnego i budowlanego.


Większość ludzi wybiera wiertarkę jako pierwsze narzędzie do swojej skrzynki z narzędziami i nie obchodzi ich, czy jest to idealne i idealne narzędzie do pracy, czy nie. Ponieważ te narzędzia mogą wykonywać wiele zadań. Ale profesjonaliści i właściciele domów mają wszystkie te trzy narzędzia (wiertarkę udarową, wiertarkę i młotowiertarkę) w swoich skrzynkach narzędziowych. W zależności od projektu, jedno z tych narzędzi będzie miało lepszą funkcję i wydajność.
Ogólnie rzecz biorąc, wyższa prędkość i niższy poziom momentu obrotowego są dobre do mniejszych zadań wiercenia, a niższa prędkość i wyższy poziom momentu obrotowego do większych bitów i trudnych zadań. Tak więc, jeśli musisz wkręcić śrubę, wiertarki udarowe są specjalnie zaprojektowane, aby Ci w tym pomóc. A jeśli chcesz wiercić w ciężkich materiałach, wiertarki mogą być dobrym wyborem dla Ciebie; są one przeznaczone do ciężkich zastosowań. Ponieważ młotowiertarki i młoty udarowe są drogie, mądrze jest wypożyczyć młotowiertarkę lub młot udarowy na wypadek, gdybyś potrzebował ich tylko na jeden dzień.

Top