• 28 listopada 2022

Ergonomia ma na celu redukcję i kontrolę czynników ryzyka i urazów spowodowanych zagrożeniami związanymi z miejscem pracy, takimi jak: niewłaściwa postawa ciała, powtarzające się ruchy, przenoszenie materiałów, wibracje, siła, ucisk mechaniczny i inne elementy. Poniżej przedstawiamy pięć kroków, które pomogą stworzyć lub udoskonalić strategie ergonomiczne w Twojej firmie:

1. Myśl perspektywicznie i długoterminowo - Wysiłki należy planować i koncentrować w perspektywie długoterminowej i na poziomie globalnym. Potrzebujesz czegoś więcej niż pojedynczych, krótkoterminowych projektów i ocen ergonomicznych. Potrzebujesz opłacalnych usprawnień, które zmniejszą ryzyko urazów i zwiększą produktywność.

2. Kształcenie i szkolenie - Przed podjęciem działań upewnij się, że wszyscy w zespole są przygotowani na nadchodzące zmiany. Inżynierowie mogą potrzebować szkoleń z zakresu ergonomii, a pracownicy - z metod pracy, mechaniki ciała i obsługi różnych urządzeń.

miejsce pracy

3. Bądź proaktywny - zawsze myśl ergonomicznie - wszystkie nowe projekty i procesy powinny być projektowane z myślą o ergonomii, aby obniżyć koszty i zapobiec sytuacji, w której wcześniejsze wysiłki staną się bezużyteczne.

4. Mierz wyniki - ocena wyników pomoże Ci w ciągłym doskonaleniu wysiłków i zapewni pożądany zwrot z inwestycji. Śledź swoje postępy co miesiąc i co roku, a także starannie przechowuj raporty, abyś miał dostęp do informacji zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

5. Learn from Your Mistakes and Improve - Raporty i pomiary zalecane w poprzednim kroku pomogą Ci zobaczyć, co zrobiłeś źle i dadzą Ci szansę nauczyć się na tych błędach, uniknąć opóźnień i skupić się na metodach i strategiach, które przyniosły najlepsze rezultaty.

Zacznij już teraz!

Im szybciej zaczniesz, tym szybciej Twoje wysiłki się opłacą.

Top