• 29 maja 2024

Istnieje kilka różnych typów silników o stałej prędkości obrotowej. Wybierając spośród szerokiej gamy produktów, należy pamiętać o zastosowaniu, wymaganych funkcjach, mocy wyjściowej itd. Proces wyboru silnika i głowicy przekładniowej powinien rozpocząć się od dokładnego zbadania specyfikacji silnika, aby upewnić się, że wybrany silnik spełnia wymagania aplikacji. To, czego potrzebujesz, aby rozpocząć swój wybór, to kilka faktycznych i użytecznych informacji na temat silników. Silnik elektryczny o stałej prędkości łączy w sobie silnik indukcyjny ze sprzęgłem i hamulcem typu power on activated. Jest to idealne rozwiązanie dla częstych operacji typu start-stop. Nadaje się do sytuacji, w których silnik pracuje z prędkością synchroniczną niezależnie od momentu obciążenia, a silnik jest często uruchamiany, zatrzymywany i odwracany.

Zawartość hide 1 Różne typy silników przemysłowych 2 Co to są silniki o stałej prędkości? 3 Zastosowanie silników o stałej prędkości obrotowej, silnik o stałej prędkości obrotowej 4 Jaka jest różnica między narzędziami o stałej prędkości i podwójnej prędkości?

Różne typy silników przemysłowych

Istnieje ponad trzy tuziny różnych typów silników wykorzystywanych w zastosowaniach przemysłowych, pomimo tego, że istnieją tylko dwie podstawowe klasyfikacje silników: prądu przemiennego i prądu stałego.

Chociaż istnieje wiele różnych typów silników, zastosowania przemysłowe w dużej mierze się pokrywają, dlatego rynek wymusił uproszczenie wyboru silnika. W większości zastosowań spowodowało to zmniejszenie liczby dostępnych opcji silnikowych. Silniki bezszczotkowe i szczotkowe prądu stałego, silniki klatkowe prądu przemiennego i silniki z wirnikiem nawijanym, serwomotory i silniki krokowe to sześć najpopularniejszych typów silników, które spełniają wymagania większości zastosowań. Pozostałe typy silników są wykorzystywane tylko w specjalistycznych zastosowaniach, ale te silniki są odpowiednie dla większości zastosowań.

Schemat silnika elektrycznego o stałej prędkości

Co to są silniki o stałej prędkości?

Silniki o stałej prędkości obrotowej to standardowe silniki elektryczne, których normalna prędkość robocza jest teoretycznie lub praktycznie stała. Przykładem są silniki synchroniczne, silniki indukcyjne o niskim poślizgu lub konwencjonalne silniki prądu stałego o uzwojeniu równoległym.

W tym przypadku można mówić o silniku indukcyjnym, który jest określany jako silnik o stałej prędkości obrotowej. Strumień wirnika pozostaje nieco w tyle za strumieniem stojana, a między stojanem a wirnikiem istnieje prędkość względna. Różnica prędkości obrotowej silnika zmienia się nieznacznie wraz ze wzrostem obciążenia silnika. W próżni jest to tzw. prędkość ślizgowa. Na biegu jałowym poślizg jest bardzo niewielki, a moment obrotowy generowany przez silnik jest zgodny z prędkością biegu jałowego i stratami spowodowanymi tarciem. W związku z tym przy prędkości obrotowej biegu jałowego silnik obraca się z prędkością prawie synchroniczną (Ns = 120f / P).

????Gdy obciążenie wzrasta, silnik próbuje przenieść obciążenie na obciążenie mechaniczne, a w tym procesie prędkość silnika maleje.Zmniejszenie prędkości silnika powoduje wzrost poślizgu i silnik pobiera duży prąd z wirnika, aby przenieść moment obrotowy, który ma tendencję do powrotu prędkości silnika do prędkości początkowej

.

Poślizg silnika indukcyjnego waha się od 3% do 5% prędkości synchronicznej. Wraz ze wzrostem obciążenia indukcyjnego, poślizg zmniejsza się w określonym zakresie poślizgu. Dlatego silnik indukcyjny można nazwać silnikiem o stałej prędkości obrotowej.

Silnik elektryczny o stałej prędkości

Zastosowanie silników o stałej prędkości, silnik o stałej prędkości

W aplikacji o stałej prędkości, silnik zazwyczaj pracuje ze stałą prędkością, z niewielkim lub żadnym uwzględnieniem ramp przyspieszania i zwalniania. W tego rodzaju zastosowaniach powszechnie stosuje się sterowanie poprzeczne typu włącz/wyłącz. Rozgałęziony obwód bezpiecznikowy ze stycznikiem, przeciążeniowy rozrusznik silnika przemysłowego i ręczny sterownik silnika lub miękki rozrusznik są powszechnymi elementami obwodów sterowania.

???? Dla zastosowań o stałej prędkości, akceptowalne są zarówno silniki ac jak i dc. Silniki prądu stałego mają dużą bazę zainstalowaną i oferują pełny moment obrotowy przy zerowej prędkości obrotowej. Silniki AC są również odpowiednią alternatywą ze względu na ich wysoki współczynnik mocy i niskie wymagania konserwacyjne.

Jaka jest różnica pomiędzy narzędziami o stałej i podwójnej prędkości?

  • Jedną z głównych różnic jest konstrukcja przekładni. Narzędzia o stałej prędkości zapewniają maksymalną prędkość i moc, natomiast narzędzia o podwójnej prędkości mogą być skonfigurowane do pracy w dwóch trybach: szybkim i wolnym.
  • Praca z narzędziem dwubiegowym jest bardziej wydajna. Przeciwnie, narzędzie o stałej prędkości zapewnia dużą moc i jest bardzo wygodne w przypadku projektów wymagających dużego wysiłku.
  • Narzędzie o podwójnej prędkości może być używane do różnych rodzajów pracy, ale urządzenie o stałej prędkości zostało zaprojektowane do specjalnego celu. Na przykład wiertarka o podwójnej prędkości jest używana do wiercenia, wiercenia udarowego i zawijania. Natomiast zwykła wiertarka nadaje się tylko do wiercenia.
  • Wszechstronność narzędzi jednobiegowych jest znacznie mniejsza niż narzędzi dwubiegowych, nawet jeśli moc jest taka sama.

FAQ

Jak nazywasz silnik o stałej prędkości obrotowej, jeśli nie wiesz jak się nazywa?
Silnik bocznikowy to silnik prądu stałego z dwoma równoległymi uzwojeniami o tym samym napięciu. W silniku bocznikowym napięcie indukowane jest proporcjonalne do prędkości, a moment obrotowy jest proporcjonalny do prądu twornika.

Który silnik prądu stałego ma stałą prędkość obrotową?
Silnik bocznikowy prądu stałego zawsze zachowuje stałą prędkość obrotową.

Wniosek????

Standardowe silniki elektryczne o teoretycznie lub praktycznie stałej typowej prędkości obrotowej nazywane są silnikami o stałej prędkości obrotowej. Przykładami są silniki synchroniczne, silniki indukcyjne o niskim poślizgu i zwykłe silniki prądu stałego z uzwojeniem równoległym.

Punkt:

Ocena użytkownika: Bądź pierwszy !

Top