• 29 maja 2024

Piękny ogród to miejsce, w którym możemy cieszyć się nim z rodziną i spędzać czas z przyjaciółmi po ciężkim tygodniu pracy. Zanim będziesz mógł cieszyć się swoim ogrodem, musisz go pielęgnować, a to wymaga odpowiednich narzędzi do pracy. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym ogrodnikiem, czy profesjonalnym, potrzebujesz konkretnych narzędzi, aby mieć wyjątkowy i piękny ogród. Czasami trudno jest się zorientować, które narzędzia są naprawdę potrzebne, aby ogród wyglądał świeżo i zadbanie. Innymi słowy, istnieje tak wiele narzędzi ogrodniczych, gadżetów i akcesoriów, że wybór tych, które są najlepsze dla Twoich projektów na świeżym powietrzu, może być przytłaczający. Niemniej jednak istnieją pewne narzędzia, których prawie każdy używa regularnie w ogrodzie i na trawniku. Poza tym, każdy ogrodnik ma swoje ulubione narzędzie ogrod nicze, które zawsze trzyma w zasięgu ręki, używa w kółko, lub chowa przy drzwiach wychodząc z domu. Tak czy inaczej, istnieją pewne niezbędne narzędzia ogrodnicze, które sprawiają, że sadzenie, odchwaszczanie, przycinanie i zbieranie lepiej dla pleców i bardziej kojące dla duszy. W tym artykule przyjrzymy się 10 najważniejszym narzędziom ogrodniczym, które każdy ogrodnik powinien mieć. W kolejnych częściach dowiesz się więcej o tych narzędziach.

 • Nożyce do przycinania

Jednym z najbardziej niezbędnych narzędzi w ogrodzie jest sekator, który służy do przycinania krzewów, kwiatów, warzyw, drzew owocowych i nie tylko. Nożyce przeznaczone do cięcia żywego drewna zapewniają gładkie i czyste cięcia. W tym kontekście nożyce Ronix RH-3108 są doskonałym przykładem tego rodzaju narzędzi ogrodniczych, dzięki którym ogród będzie bardziej uporządkowany i piękny. Przycinanie może być bardzo powtarzalne, dlatego staraj się wybierać sekatory, które wygodnie pasują do Twoich dłoni. Ponadto, wysokiej jakości sekator powinien dłużej zachować ostrą krawędź. Sekatory RONIX mają stalowe uchwyty, ostrze ze stali nierdzewnej o wysokiej odporności na korozję, wysokiej klasy twardość, ostrze ze stali wysokowęglowej i precyzyjnie szlifowaną krawędź.

 • Piła do przycinania

Zwykle kojarzysz piłę do cięcia drewna, ale dobrej jakości ręczna piła do przycinania jest narzędziem, które powinien mieć każdy ogrodnik. Nożyce do przycinania mogą być świetne do roślin i małych gałęzi na drzewach, ale większe gałęzie wymagają czegoś o nieco większej mocy cięcia. Piła do cięcia gałęzi jest w tym przypadku idealna, ponieważ została zaprojektowana do cięcia ruchem ciągnącym, co daje większą kontrolę podczas cięcia gałęzi. Piła do gałęzi jest idealna do gałęzi, które są zbyt duże dla sekatorów lub nożyc do gałęzi. Dlatego też, niezależnie od tego, czy chodzi o cięcie gałęzi czy usuwanie korzeni, pilarka jest w stanie sprostać temu zadaniu. Pilarka o dużym zasięgu pozwala również bezpiecznie dotrzeć do wyżej położonych gałęzi bez konieczności wchodzenia na drabinę. Ronix Pruning Saw RH-3602 jest uważana za najlepszą opcję dla tych zastosowań ogrodniczych wymienionych powyżej, ponieważ jest to najostrzejsza piła do przycinania, jaką można kupić i zalecana jest duża ostrożność podczas pracy z nią.

Related Article : zastosowanie narzędzi ręcznych w ogrodnictwie

 • Lopper

Innym narzędziem ogrodniczym, który jest przeznaczony do obsługi większych gałęzi jest nożyc. Są one zwykle używane do przycinania trudno dostępnych miejsc i cięcia grubszych gałęzi. Długie uchwyty zapewniają dźwignię, która jest potrzebna do cięcia przez gałęzie do cala lub więcej w średnicy. Istnieją typy kowadełkowe i omijające, podobnie jak sekatory. Rękojeści mają zazwyczaj od 16 do 36 cali. Nożyce mają zakrzywione ostrze, które wykorzystuje działanie nożyc, aby złapać i przytrzymać gałąź, podczas gdy ostrze tnące ją tnie. Doskonale nadają się do przycinania wysokich drzew z grubymi gałęziami. To konkretne narzędzie również zostało zaprojektowane przez firmę Ronix i nosi nazwę Ronix RH-3120 Loppers. Zaleca się stosowanie tego specjalnego narzędzia w ogrodnictwie ze względu na jego doskonałą konstrukcję i jakość.

 • Ręczne opryskiwacze ogrodowe
 • Opryskiwacz ogrodowy to niezbędny sprzęt ogrodniczy, który pomaga w stosowaniu płynnych środków do pielęgnacji roślin. W rzeczywistości, jeśli chcesz uprawiać zdrowe warzywa, prawdopodobnie będziesz musiał spryskiwać je środkami grzybobójczymi i owadobójczymi. W tym przypadku ręczny opryskiwacz ciśnieniowy Ronix RH-6001 jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na wysoką jakość i profesjonalne wykonanie.
 • Kosiarka do trawy Jeśli chcesz przyciąć trawę rosnącą w trudno dostępnych miejscach, najlepszym wyborem będzie kosiarka do trawy! Są to kompaktowe, lekkie i uniwersalne narzędzia używane głównie do porządkowania i tworzenia schludnych krawędzi. Większość kosiarek do trawy można łatwo przechowywać, zawieszając je na dachu lub ścianie, a niektóre posiadają dzielone lub teleskopowe wały, aby ułatwić ich pakowanie. Ronix 4552 spalinowa kosiarka do trawy z silnikiem o mocy 1500 W to jedna z najbardziej optymalnych opcji, której nie można przegapić, jeśli chce się mieć schludny i piękny ogród.
 • Piła łańcuchowa
  Elektryczna piła łańcuchowa jest niezwykle poręcznym narzędziem, które warto mieć w pobliżu. Działa do przycinania i przycinania, gdy nożyce do gałęzi nie mogą poradzić sobie z rozmiarem. Można również łatwo ścinać kłody i powalać małe drzewa. Ponadto jest uważana za doskonałe narzędzie do wykonywania wszelkiego rodzaju dużych prac ogrodniczych. Do takich zastosowań najlepiej nadaje się piła łańcuchowa Ronix 4645Pro Gasoline o zdolności cięcia 40-45 cm. Może ona również pracować bez wytchnienia z maksymalną prędkością 11000 obr. Ronix 4645Pro wyposażona jest w mocny silnik 1800W, osprzęt tnący Oregon produkcji USA oraz wysokiej jakości gaźnik japońskiej marki Walbro.
 • Zraszacze ogrodowe

Odpowiednie zraszacze nie tylko oszczędzają wodę i pracę, ale także pozwalają uzyskać kwitnący ogród.
W większości przypadków można podnieść dowolny zraszacz i podłączyć go do źródła wody, aby podlewać ogród starannie i równomiernie. Jak jednak wybrać odpowiedni zraszacz? Jaki zraszacz najlepiej pasuje do ogrodu?

Tak naprawdę na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zraszaczy. Istnieje również wielu producentów zraszaczy do trawników, ale nie wszystkie spełnią Twoje potrzeby pod względem ekonomicznym i jakościowym. Dlatego lepiej wybrać ten rodzaj narzędzia ogrodniczego w zależności od jego jakości i wymagań.

Jeśli chcesz cieszyć się jednym z najlepszych zraszaczy ogrodowych w rozsądnej cenie i o wysokiej wydajności, możesz zaufać Ronix RH-4014 Impulse Sprinkler, który spełni Twoje oczekiwania.

 • Ax

Wyobraź sobie, że przeprowadziłeś się do nowego domu, który właśnie został wybudowany, lub chcesz założyć ogród na dziewiczym terenie. Możesz napotkać duże korzenie drzew, krzewów i dużych kłód do czynienia z, więc trzeba je usunąć przed kopaniem w górę. Najlepszym narzędziem ogrodniczym w tym przypadku jest siekiera lub toporek.

Narzędzia tnące wykonane z solidnych i trwałych materiałów, aby nie połamały się podczas pracy to punkt, na który należy zwrócić szczególną uwagę. W tym kontekście siekiera Ronix RH-4700 może być dobrym wyborem ze względu na wysoką jakość wykonania i ergonomiczny kształt uchwytu.

Innymi słowy, siekiera ta jest idealnym narzędziem ze względu na swój rozmiar i wszechstronne możliwości. Oferuje również cienkie i szerokie ostrze, które zapewnia czyste cięcie drewna.

 • Dmuchawy

Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi ogrodniczych do posiadania schludnego i czystego ogrodu jest dmuchawa. Tego rodzaju narzędzia są specjalnie zaprojektowane do usuwania dużych ilości zanieczyszczeń, takich jak liście, brud i patyki z chodników i podjazdów. Te poręczne narzędzia są szczególnie przydatne w miesiącach jesiennych, ponieważ et masz idealne narzędzie do sprzątania, aby mieć całkowicie czysty ogród. Dmuchawa Ronix 1205 dzięki wysokiej jakości wykonania i mocnemu silnikowi 680W może zaoferować ogrodnikom dużą wydajność.

 • Torba na narzędzia

Torba na narzędzia jest niezwykle wygodna, ponieważ pozwala przenosić wszystkie rodzaje materiałów ogrodniczych i narzędzi potrzebnych w zorganizowany sposób, dzięki czemu można wiedzieć, gdzie wszystko jest i zaoszczędzić czas. Istnieje kilka toreb narzędziowych dostępnych do kupienia na rynku, ale nie wszystkie z nich są cenne dla pieniędzy lub mają długą żywotność, dlatego ważne jest, aby zrobić swoje badania przed uzyskaniem jednego. W tym przypadku, torba Ronix RH-9114 Tool Bag może być bardzo przydatna nie tylko dla narzędzi ogrodniczych, ale także dla innych rodzajów niezbędnych narzędzi, które mogą być potrzebne w ogrodnictwie.

Top