• 15 lipca 2024

Podczas budowy turbiny wiatrowej jednym z czynników, z którymi musi się zmagać ekipa, jest... wiatr.

W branży istnieje na to określenie: "wysiadanie z wiatrem". Turbiny są naturalnie budowane w miejscach, w których wieje dużo wiatru, ale jeśli warunki stają się zbyt wietrzne, przebywanie na wieży nie jest bezpieczne dla pracowników.

W takiej właśnie sytuacji znalazł się jeden z naszych klientów, nowojorski wykonawca turbin, który skontaktował się z Maxpro.

Wykonawca musiał zainstalować śruby wieżowe - które utrzymują sekcje wież turbinowych razem - i nadal trzymać się harmonogramu, powiedział Tom Macey, prezes Maxpro.

Śruby te można było dokręcić hydraulicznym kluczem dynamicznym, ale Maxpro polecił elektryczny klucz dynamiczny E-RAD 3000.

Podczas gdy klucz hydrauliczny wykonałby zadanie, wymaga on również grzechotania, podczas gdy ERAD jest narzędziem stale obracającym się, a więc znacznie szybszym.

"Otrzymujesz znaczną oszczędność czasu przy tej superkrytycznej instalacji" - powiedział Macey.

Operator farmy wiatrowej był zadowolony:

"Byliśmy w stanie zainstalować naszą turbinę wiatrową trzykrotnie szybciej, używając sprzętu do pomiaru momentu obrotowego ERAD dostarczonego i skalibrowanego przez Maxpro", powiedzieli.

Poza mocowaniem śrub wieży, ERAD 3000 jest dobry do mocowania zarówno śrub łopat jak i piast turbin wiatrowych.

Od momentu wprowadzenia, ERAD 3000 stał się najlepiej sprzedającym się narzędziem w linii ERAD i w przemyśle energii wiatrowej.

Używany do śrub wieżowych i zastosowań na wieży, jest uważany za niezbędny dla każdego wykonawcy lub firmy, która pracuje przy turbinach wiatrowych.

Maxpro jest wiodącym w kraju centrum napraw E-RAD i jedynym laboratorium kalibracyjnym posiadającym akredytację ISO 17025, które może certyfikować sprzęt do pomiaru momentu obrotowego E-RAD.

Nasze laboratorium kalibracyjne jest akredytowane przez A2LA, główną jednostkę akredytacyjną w kraju. Posiadamy w pełni obsadzony, certyfikowany fabrycznie dział napraw. Używamy tylko fabrycznych części OEM i oferujemy ograniczoną sześciomiesięczną gwarancję na wszystkie naprawy ERAD.

Oprócz narzędzi elektrycznych, pneumatycznych i akumulatorowych firmy RAD, jesteśmy w stanie naprawić wszystkie główne marki hydraulicznych kluczy dynamometrycznych, jak również powiązane z nimi hydrauliczne pompy do kluczy dynamometrycznych i pakiety zasilające.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci zrealizować Twój kolejny projekt turbiny wiatrowej.

Top