• 21 kwietnia 2024

Mobilna Kalibracja to usługa, która wykracza poza ramy codziennego laboratorium kalibracyjnego.

Typowe laboratorium kalibracji wymaga od swoich klientów, aby zebrać wszystkie swoje urządzenia należące do kalibracji, zrobić inwentaryzację, zapakować sprzęt tak, że można go wysłać bez uszkodzenia, ważyć pudełka i drukować etykiety, a co najgorsze - typowy czas realizacji dla obiektu kalibracji może być 2-4 tygodni, a czasami jest to nawet dłużej. Poświęcenie czasu na wykonanie tych wszystkich zadań, a następnie podjęcie kontaktu z laboratorium kalibracyjnym wymaga znacznych zasobów i czasu.

Mobilne laboratorium kalibracji to nie tylko wygoda, to sposób na zmianę sposobu prowadzenia działalności. Nie trzeba już planować czasu spędzonego z dala od narzędzi, ani nawet kupować drugiego zestawu, aby sobie poradzić. Narzędzia kalibrowane na miejscu mogą być oddane do użytku natychmiast po kalibracji.

Jeśli rozważasz skorzystanie z usług Mobilnego Laboratorium Kalibracji dla swoich narzędzi, będziesz chciał się upewnić, że wybrane przez Ciebie laboratorium utrzymuje wysoki standard jakości i dokładności.

Oto 5 czynników niezbędnych przy wyborze Mobilnego Laboratorium Wzorcującego:

  1. Czy to Mobilne Laboratorium może skalibrować każdy typ narzędzia, którego potrzebuję? tzn. jaki jest ich zakres?
  2. Czy jest akredytowane przez organ zarządzający, taki jak A2LA?
  3. Czy technik, który przyjeżdża na miejsce, aby wykonać kalibrację, został odpowiednio przeszkolony?
  4. Czy Mobilne Laboratorium może odpowiednio śledzić mój sprzęt, aby zapewnić, że pozostanę zorganizowany i zgodny z przepisami?
  5. Jeśli jedno z moich narzędzi ulegnie uszkodzeniu, czy Mobilne Laboratorium jest w stanie dokonać niezbędnych napraw lub zaoferować odpowiedni zamiennik?

Jeśli znalazłeś firmę zajmującą się kalibracją i odpowiedziałeś "tak" na wszystkie te pytania, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz miał pozytywne doświadczenia z usługami, na które możesz liczyć. Te 5 niezbędnych elementów to różnica między narzędziem, na które można liczyć, a takim, które nie będzie działać prawidłowo, gdy będzie naprawdę potrzebne. Skontaktuj się z MaxPro już dziś w sprawie swoich potrzeb w zakresie mobilnej kalibracji!

Top